cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
sara45
New Member
New Member

Oszczędzaj wraz ze swoją lodówką

Product Name: Other - specify product in post


Wiele z nas nie zdaje sobie sprawy, że lodówka zabiera aż prawie 30% energii comiesięcznych rachunków za prąd. Zszokowany? Tak, to jest prawdziwy fakt. Jeśli masz wyższe rachunki za prąd, niż przed zakupem nowej lodówki przeczytaj ten artykuł, ponieważ dzięki niemu dowiesz się o kilku czynnościach zmniejszających znacznie zużycie energii przez to urządzenie.
Przede wszystkim najważniejsze jest zwrócenie uwagi na klasę energetyczną urządzenia. Powinno ono mieć najlepiej klasę A lub A+, co zapewni nam dużo mniejsze zużycie prądu w porównaniu z innymi klasami. Drugim dobrym wyjściem jest wybranie urządzenia co do pojemności, eurortv aby pasowało do naszych potrzeb – przyjmuje się, że około 60 litrów powinno przysługiwać na jedną osobę. Logiczne jest więc, gdy mieszkasz sam, nie kupuj lodówek o pojemności 150 litrów.
Mówi się, że w nowych modelach nie ma konieczności odmrażania. Jest to fałszywy fakt, ponieważ nawet cienka warstwa lodu powoduje większe zużycie energii. Co więcej, umiejscowienie urządzenia jest równie ważne – nie powinno to być ani blisko kaloryfera, ani blisko ściany, a powód to potrzeba regularnego dopływu powietrza do skraplacza, który znajduje się z tyłu urządzenia.
Nikt by raczej o tym nie pomyślał, ale ważne w lodówce są też uszczelki. Wymiana ich w razie nieszczelności może okazać się koniecznością, ponieważ tym sposobem do urządzenia dostaje się więcej ciepłego powietrza, a co za tym idzie, na chłodzenie urządzenie musi zużytkować więcej energii. Temperatura ma też bardzo duże znaczenie – optymalna temperatura dla zamrażarki wynosi około -20 stopni Celsjusza, natomiast dla chłodziarki do +8 stopni Celsjusza. Tak samo ważne jest, aby nie wstawiać ciepłego jedzenia, natomiast przed wstawieniem należy je schłodzić w temperaturze pokojowej.
Naszym grzechem jest częste otwieranie drzwi. Przeważnie jesteśmy głodni, ale nie wiemy, na jaki produkt mamy się zdecydować i co chwilę wracamy i otwieramy na kilka sekund lodówkę. Najlepszym rozwiązaniem będzie posiadanie konkretnego pomysłu i wyjęcie w te kilka sekund potrzebnych nam produktów. Tą często powtarzającą się czynnością podwyższamy zużycie energii nawet aż o 20 procent!
Na koniec możemy stwierdzić, że mądre użytkowanie jakiegokolwiek sprzętu pozwoli nam na zaoszczędzenie na rachunkach. Polecamy zastosować się do powyższych rad.

0 Kudos